Dlaczego tak wiele osób inwestuje w rolety podtynkowe?

Dlaczego tak wiele osób inwestuje w rolety podtynkowe?

Rolety podtynkowe zewnętrzne zwracają na siebie uwagę z przynajmniej kilku powodów. Jedną z ich cech rozpoznawczych jest przy tym obecność obudowy montowanej przed oknem, bezpośrednio na elementach konstrukcyjnych ściany.

Jeśli myślimy o nich, powinniśmy mieć je na uwadze już na etapie projektowania budynku. Jest to wymóg konieczny, bo rolety podtynkowe wymagają od nas szczególnego przygotowania nadproża.

Ich instalacja jest z pewnością bardziej skomplikowana, niż ma to miejsce w odniesieniu do klasycznych rolet elewacyjnych, rodzi się więc pytanie o to, co sprawia, że tak wiele osób nie wyobraża sobie nawet, że miałoby z nich zrezygnować. Poszukując odpowiedzi na tak postawione pytanie należy zwrócić uwagę przede wszystkim na charakterystyczne dla rolet podtynkowych doskonałe parametry odnoszące się do izolacji termicznej. Dzięki takiemu sposobowi montażu nie ingeruje się ani w konstrukcję ścian, ani okien. Nie ma więc obaw o naruszenie bilansu energetycznego budynku. Mamy też do czynienia z roletami, których instalacja nie wiąże się z ryzykiem powstawania mostków termicznych.

Jeżeli jesteś zainteresowany, to zapoznaj się z naszą ofertą na bramotechnika.pl.